DENETiMLi SERBESTLiK 10. YILINDA
11.12.2015

DENETiMLi SERBESTLiK 10. YILINDA
 Türkiye'de Denetimli Serbestliğin 10. yılı sempozyumu istanbul’da gerçekleştirildi.
 
Ülkemizde 20 Temmuz 2005 tarihinde 5402 sayılı yasa ile yürürlüğe giren Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin 10. Yılı dolayısıyla AdaletBakanlığı tarafından  sempozyum düzenlendi. 

Denetimli Serbestlik uygulamalarının tüm detaylarıyla ele alındığı sempozyumun açılışına Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek ‘te katıldı.
 
Sempozyumda konuşan Müsteşar Kenan İpek, Denetimli serbestlik hizmetlerindeki gelişmelere değindi. 137 merkezde faaliyet gösteren Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinin fiziki altyapısı, ceza infaz kurumlarına paralel olarak güçlendirildiğini söyleyen Müsteşar İpek,"Ceza infaz kurumları ve Denetimli Serbestlik Müdürlükleri için yükümlülerin sevk, nakil, denetim ve takip işlerinin daha etkili gerçekleştirilmesi için hizmet aracı sayısı artırılmıştır. 2 bin 249 araçla çalışmalar yürütülmektedir. Bununla birlikte Denetimli Serbestlik Müdürlükleri tarafından yükümlülerin denetim ve takiplerinin daha hızlı ve kolay yapılması için motorize ekipler kurulmuştur. Önem verdiğimiz diğer bir konuda ceza infaz sistemindeki insan kaynağının geliştirilmesi ve güçlendirilmesi olmuştur"dedi.
 
Sempozyumun açılışında Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Avrupa Denetimli Serbestlik Konfederasyonu (CEP) Yönetim Kurulu Üyesi Gerry McNally, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Sözüer’ de birer konuşma yaptı. İstanbul Valisi Vasip Şahin'in de açılışına katıldığı sempozyumda 2 gün süreyle düzenlenen panellerde denetimli serbestlik bütün yönleriyle ele alındı.

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr