CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
07.07.2015

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI 

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 92. yıldönümünü gururla yaşıyoruz. Köklü geleneklere sahip bir devlet olarak Türkiye Cumhuriyeti, geçmişin birikimi ve tarihî sorumluluklarını en üst seviyede taşıma amacı ve iradesi ile büyük yürüyüşünü sürdürmektedir. Bu tarih ve medeniyet yürüyüşüne yönelen her türlü tehdit, saldırı ve engelleme çabaları milletimiz ve devletimiz için aşılacak ve baş edilecek konulardır. Tarihte çok kahraman çıkardık, yine ve her zaman kahramanlar çıkaracak seçkin bir irfana, basirete ve imkana sahibiz.  

Demokrasi ve hukukun üstünlüğüne ilişkin ilkelerin kendi değerlerimizle birleşmesinden doğacak güç, bizlere güzel bir gelecek, güvenli ve huzurlu bir ülke  temin edecektir. Cumhuriyetimizin, kendisine yönelen her türlü iç ve dış saldırı ve müdahale çabalarına rağmen güçlenerek yoluna devam ediyor oluşu, bu şuurun ve özgüvenin her geçen zaman artıyor oluşunu göstermektedir. Bütün bunlar çerçevesinde bize milletimizin, tarihimizin, kültürümüzün ve geleceğe dönük ideallerimizin yüklediği yüksek sorumluluğun farkındayız.  

Yargı çalışanlarımızın bu yüksek ideal çerçevesindeki sorumlulukları ile adaletin tecellisinde ayrı ayrı misyon yüklenme çabasında olduklarını gururla müşahede etmekteyim. Üst seviyede adalet sistemine ve insan hakları perspektifine sahip olma kararlılığımızı bir kez daha tekrarlıyoruz. Bu güzide millete yakışır bir adalet sistemi kurmak ve bu yönde çaba göstermek hepimize düşen görevlerdendir. Adalet Bakanlığı olarak, çalışmalarımızı bu yüksek inanç ve ideallerle sürdürmekteyiz.  

Cumhuriyetimizin kurucularını ve bu uğurda hayatlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle yad ederken, bütün gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.  

Bu duygu ve düşüncelerle, yargı camiamızın, mesai arkadaşlarımın ve tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. 

 

 

Kenan İPEK 

Adalet Bakanı 

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanı 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr