Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

BOZDAĞ, HÜKÜMLÜLERLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
15.07.2014

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan hükümlüler ve ceza infaz kurumu personeliyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

 Beraberindeki heyetle, Ankara 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu  ve Ankara Çocuk Eğitimevi ile   Kampüs Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan Bakan Bozdağ, hükümlüler ve ceza infaz kurumu personeliyle orucunu açtı.

İftarda konuşan Bozdağ, Ramazan’ın rahmet ve bereketin bol olduğu bir ay olduğunu belirterek, mahkûmların ve personelin ramazan ayını kutladı.

personel için yapılması düşünülen iyileştirmeler ve Meclis Genel Kurulunda olan Dış Güvenlik Yasa Tasarısı hakkında bilgiler verdi.

 Bazı hükümlülerle cezaevinde görüşme imkanı bulduklarını ve taleplerini dinlediklerini aktaran Bozdağ, "Allah kimseyi cezaevine düşürmesin. Tutuklu olarak da hükümlü olarak da hiçbir insanımızın cezaevlerine düşmesini arzu etmeyiz" diye konuştu.

ONLAR BİZE MİLLETİN EMANETİ

Hükümlü veya tutuklu olsun cezaevindeki herkesin kendilerine emanet olduğunu ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:

 "İşledikleri iddia edilen suçlar her ne olursa olsun, mahkeme kararlarındaki hüküm ne olursa olsun, kesinleşse dahi cezaevinde kim varsa, onlar annelerinin, babalarının, ailelerinin daha da ötesi milletimizin bize emanetidir. Onlar, birilerinin evladıdır, kardeşidir, eşidir, akrabasıdır mutlaka. Kendi yavrumuzu bir yere emanet ettiğimizde ona nasıl iyi davranılmasını istiyorsak, burada bulunan bütün hükümlü ve tutuklular da ailelerinin, milletimizin bize emanetidir. Bizim bu emanate layık olan şekilde vazifemizi yerine getirmemiz lazım. Mahkumlar topluma döndüklerinde, buradaki iyi muameleyi her daim anmaları lazım. Belki Türkiye'nin geçmişinde cezaevlerinde yürek burkan, acıtan hadiseler oldu ama biz Türkiye'nin bundan sonra cezaevlerinde böylesi hadiseler olmasına asla izin vermeyiz, göz yummayız."

 Türkiye'de cezaevlerine ilişkin şikayetlerin büyük ölçüde azaldığını da vurgulayan Bozdağ, son 12 yılda atılan adımların bu noktadaki şikayetleri minimize ettiğini dile getirdi.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr