Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

BAKAN BOZDAĞ, AP TÜRKİYE RAPORTÖRÜ PİRİ'Yİ KABUL ETTİ
11.12.2014

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Kati Piri ve beraberindeki heyeti kabul etti ve Piri'ye yeni görevinde başarılar diledi.

Bakanlık makamında gerçekleşen ziyarette Adalet Bakanı Bozdağ ile AP Türkiye Raportörü Kati Piri arasında ilerleme raporundaki konular ela alındı.

Toplantıda konuşma yapan Bakan Bozdağ, "23. ve 24. fasıllarda AB blokajı var. Ama biz blokaja rağmen reformlar konusunda en ufak bir geri adım atmıyoruz. Fasıl açılsa tüm kriterlerin karşılandığı görülür. Biz kendi yapacaklarımız konusunda herhangi bir blokaj uygulamıyoruz. Uygulamamız da düşünülemez. Çünkü biz bunları kendi insanımız için yapıyoruz" dedi.

AP Türkiye Raportörü Kati Piri de raportör olarak ilk ziyaretini gerçekleştirdiğini, Türkiye'de siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşları ile görüştüğünü, bu görüşmelerden edindiği bilgilerin taslak raporunun temelini oluşturacağını söyledi.

Toplantıda, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Adnan Boynukara, Avrupa Birliği Genel Müdürü Ömer Serdar Atabey, Kanunlar Genel Müdürü Yaşar Şİmşek ve bakanlık bürokratları da hazır bulundu.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr