Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

BAKAN BEKİR BOZDAĞ, VAN'DA
19.09.2014

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır ve Şırnak’ın ardından Van’a geçerek incelemelerde bulundu ve bir dizi açılış gerçekleştirdi.

Bakan Bozdağ, Van’da ilk olarak Van Valisi Aydın Nezih Doğan’ı ziyaret etti. Bozdağ, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra kent hakkında Vali Doğan’dan brifing aldı.

Türkiye’nin tarih, kültür ve medeniyet bakımından en önemli illerinden biri olan Van’a geldiklerini anımsatan Bakan Bozdağ, Van’da bir dizi çalışma ziyaretlerinin olacağını kaydetti. Bozdağ, “Van, büyük bir acı yaşadı. Depremde kayıpları oldu. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Vanlılara başsağlığı diliyorum. Hükümet olarak gidenleri geri getirme imkanımız yok ancak geride kalanların yaralarını sarmak, maddi olarak ihtiyaçlarını giderme konusunda çok kararlı adımlar atılmıştır. 15 katrilyon gibi büyük bir yatırımı 2-3 yıl içerisinde Van’da gerçekleştirdik ve Van adeta yeniden inşa edildi. Elbette Van’ın ekonomik, sosyal, kültürel ve diğer alandaki bütün ihtiyaçlarını gidermek ve Van’ı daha iyi noktaya getirmek, hükümetimizin görevlerinden bir tanesidir. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bozdağ, yaptığı açıklamanın ardından AK Parti Van İl Başkanlığına geçti. Burada teşkilat çalışmaları hakkında bilgiler alan Bakan Bozdağ, daha sonra Van Barosu’na geçti.

ADALET BAKANI BOZDAĞ ERCİŞ’TE

Van'daki programlarının ardından Erciş'e geçen Bozdağ, burada yapımı devam eden projelerde incelemelerde bulundu. Daha sonra AK Parti ilçe başkanlığına geçen Bozdağ, vatandaşlarla da bir araya geldi. Samimi bir atmosferde gerçekleşen görüşmelerde Bozdağ, vatandaşlarla tek tek ilgilendi.

Yapılan ziyaretlere; Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Basri Bağcı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşaviri Adnan Boynukara da katıldı.

 

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr