ADALET BAKANI SAYIN KENAN İPEK, YARGI VE İŞ DÜNYASI SEMPOZYUMUNDA KONUŞTU
23.11.2015

Adalet Bakanı Sayın Kenan İpek, İstanbul’da düzenlenen “Adli ve İdari Uyuşmazlıklarda İş Dünyasının Karşılaştığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri Sempozyumu”na katıldı.

Adalet Bakanı Sayın İpek, iş dünyasının yargıyla ilgili sorunlarının ele alındığı “Adli ve İdari Uyuşmazlıklarda İş Dünyasının Karşılaştığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri Sempozyumu”nun açılışında yaptığı konuşmada, bu toplantının, yargı ve iş dünyası arasında atılacak adımların, karşılıklı fikir alışverişlerinin, daha işleyen bir sistemin oluşmasına katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

İstikrarın sürdürülebilirliğinin, Türkiye'nin inişli çıkışlı kalkınma ve ilerleme grafiğini geride bırakmasıyla mümkün olacağını ifade eden Sayın Kenan İpek, sürekli ve sürdürülebilir bir kalkınma ve ilerlemenin nihai hedefleri olduğunu anlattı.

Ayrıca Adalet Bakanı Sayın Kenan İpek, bir süre önce terörün korkunç yüzünü, Ankara ve Suruç'tan sonra Paris'te de gösterdiğini dile getirdi.

Sayın Kenan İpek, yargıdaki düzenlemelere de değinerek Yargı Reformu Stratejisi'nde adaletin hızlı ve etkin bir şekilde tecellisine yönelik hedefler ortaya konulduğunu belirterek, strateji belgesinin adalet hizmetlerinde hem fiziki altyapının geliştirilmesini, ihtiyaç duyulan nitelikli personel ve yargı mensubu sayısının artırılmasını hem de geleneksel yargılamaya alternatif uyuşmazlık çözüm yollarını da içerecek biçimde, çağdaş hukuk uygulamalarının sistemde yerini almasını hedeflediğini söyledi.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr