Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

ADALET BAKANLIĞINDA GÖREV DEĞİŞİMİ
26.12.2013

Adalet Bakanlığı'nda görev değişimi nedeniyle devir teslim töreni düzenlendi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, görevini önceki Adalet Bakanı Sadullah Ergin’den devraldı.
Bakanlık makamında düzenlenen törende konuşan Bekir Bozdağ, Ergin döneminde Türkiye'de adalet alanında önemli ve başarılı adımlar atıldığına işaret etti. Bozdağ şunları kaydetti:
 "Bugün Adalet Bakanlığında kendisini büyük saygı duyduğum ve halefi olma gibi bir nasibi de yaşadım. Sadullah Bey'den gerçekten hem bilgi olarak hem de tecrübe olarak çok şey öğrendiğimi ifade ediyorum. Böyle değerli bir arkadaştan Adalet Bakanlığı görevini devralmanın şerefini ve bahtiyarlığını yaşıyorum. Sayın Bakanımın gerçekleştirdiği başarılı çalışmalardan dolayı kendisini teşekkür ediyorum. Gerçekten Türkiye'de yaşanan önemli değişimler Sayın Bakanımızın döneminde atılan adımlarla daha da ileri taşındı. Sayın Bakanımızın takdiri ile Cumhurbaşkanımızın onayı ile bu görev dün akşam bize tebliği edildi. Bana olan güveni boşa çıkarmamak ve ülkemizin bu alandaki hizmetlerini Sayın Bakanımızın getirdiği başarılı çizgiden ileri noktalara taşımak için inşallah bundan sonraki süreçte beraber çalışacağız.”
Sadullah Ergin de yaptığı konuşmada Bakan Bozdağ'la halef selef olmanın keyfini yaşadığın ifade etti.  Görev süresi boyunca gerçekleştirdiği çalışmalara da değinen Ergin, Bozdağ’ın yapılan çalışmaları daha ileriye götüreceğini ve güven veren adalete ulaşma noktasında da hayırlı icraatları dört gözle beklediklerini vurguladı.

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr