ADALET BAKANLIĞINDA DEVİR TESLİM TÖRENİ
25.11.2015

64. Hükümette Adalet Bakanı olarak görevlendirilen Sayın Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı görevini Sayın Kenan İpek'ten devraldı.

Adalet Bakanlığı toplantı salonunda düzenlenen devir teslim töreni ile Sayın Bekir Bozdağ, görevi Sayın Kenan İpek'ten devraldı. Törene, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, HSYK Başkanvekili Metin Yandırmaz, çok sayıda milletvekili ve Bakanlık yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Sayın İpek, 7 Haziran'da yapılan milletvekili genel seçiminde anayasa gereği tarafsız Adalet Bakanı olarak görevlendirildiğini, 63. Hükümet'te de görevine devam ettiğini hatırlattı.

Sayın Kenan İpek, kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür etti.

Sayın Bekir Bozdağ'ın Adalet Bakanlığı döneminde 15 ay birlikte çalıştıklarını da belirten İpek, "Kendisine tekrar hoşgeldiniz diyorum" dedi.

Sayın Bekir Bozdağ da yeni kabinede Adalet Bakanı olarak görevlendirildiğini, bunun büyük bir onur ve şeref olduğunu belirterek, "Bu onuru bana güvenenlerin güvendiği şekilde taşıyacağımdan hiç kimsenin endişesi olmamalıdır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür eden Bozdağ, görevi 15 ay birlikte çalıştığı, "değerli hukukçu, devlet adamı" olarak nitelendirdiği Kenan İpek'ten devralmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Sayın Bekir Bozdağ, 7 Haziran seçiminde devrettiği görevini aynı ekipten devraldığını hatırlatarak, "Aziz milletimiz bize 4 yıl verdi. Bu 4 yılı yargı alanındaki faaliyetlerimizle dolu dolu geçirmek niyetindeyiz. Kenan Bey'le beraber 4 yıl koşacağız. Bakanlığı devretti ama bir yere gitmiyor. Yine el ele inşallah Kenan Bey'le ülkemize, milletimize, yargı camiamıza hizmete devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

      

 

 

Adres

06659 KIZILAY / ANKARA

Telefon

90 (0312) 417 77 70

E-Posta

basinisaretadalet.gov.tr