İŞYURTLARI MALATYA ÜRÜN VE EL SANATLARI FUARI AÇILDI A+ A-
18.04.2019

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Malatya'da düzenlenen Ürün ve El Sanatları Fuarı, 15 Temmuz Millet Meydanı'nda açıldı. Fuarın açılışında konuşan Adalet Bakan Yardımcısı Selahattin Menteş, “İşyurtları Kurumu; faaliyetleri ile günümüz Türkiye'sinde çalışma hayatına destek sağlayan, katma değeri yüksek bir kurumumuzdur.” dedi.

58 ceza infaz kurumu işyurtları müdürlüklerinde ortaya konulan ve 180’den fazla iş kolunda üretilen ürünlerin sergilendiği fuarın açılışında bir konuşma yapan Adalet Bakan Yardımcısı Selahattin Menteş, mesleki eğitim çalışmalarıyla tahliye olan hükümlülerin toplumsal hayatta tutunarak sorumluluk sahibi bireyler haline geldiğini belirtti. Bakan Yardımcısı Menteş, “Kuruluşunda sayısı 156 olan işyurtlarımızda o tarihte 3 bin 214 hükümlü ve tutuklu çalışmakta iken 2018 yılı sonu itibariyle sayıları 302 olan işyurtlarımızda toplam 58 bin 595 hükümlü ve tutukluyu buldu.” şeklinde konuştu.

KATMA DEĞERE YÜKSEK BİR KURUM

İşyurtları Kurumu’nun çalışmalarıyla ülke ekonomisine yönelik katkısını anlatan Adalet Bakan Yardımcısı Menteş konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İşyurtları Kurumu; faaliyetleri ile günümüz Türkiye'sinde çalışma hayatına destek sağlayan, katma değeri yüksek bir kurumumuzdur. Eğitim ve geliştirme faaliyetleri ile topluma kazandırma amacını güden insan odaklı infaz sistemimiz, modern ve gelişmiş ülkelerdeki infaz sistemlerine örnek gösterilebilecek durumdadır.”

Selahattin Menteş, “Malatya'da açtığımız fuarda 58 Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu'nda ürettiğimiz ürünler, kurumlarımızda görev yapan 195 personelle cezaları infaz edilen hükümlüler tarafından sergilenecektir.” dedi.

El Sanatları Fuarı’nın açılış törenine Adalet Bakanı Yardımcısı Selahaddin Menteş, Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı, Öznur Çalık ve Mehmet Celal Fendoğlu, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, İşyurtları Başkanı Murat Atan, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan katıldı. Fuar 23 Nisan’a kadar ziyarete açık olacak.

     

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←