HÜKÜMLÜLER ÇEVRECİ ÇANTA ÜRETTİ, YÜKÜMLÜLER DAĞITTI A+ A-
10.02.2019

Bursa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü’nde hükümlüler Sıfır Atık Projesi kapsamında geri döşüm malzemesinden alışveriş çantası üretti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün destek ve teşvikleri ile çevreci anlayışta farkındalığı artırmak için, hükümlüler geri dönüşüm malzemesinden çanta üretti. Bursa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünün organizasyonu ile hükümlülerin geri dönüşüm malzemelerinden ürettiği 5 bin adet çanta, Denetimli Serbestlik Başkanlığı’nca aynı anda yurdun değişik yerlerinde yükümlüler tarafından ücretsiz olarak dağıtıldı.

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR SEMT PAZARLARINDA DAĞITILDI

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca, çevrenin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi ve giderilmesi için plastik poşet ve ambalaj kullanımının azaltılması için başlayan farkındalığa Adalet Bakanlığa destek veriyor. Geri dönüşümlü malzemeden üretilen 5 bin adet alışveriş çantası, aynı anda Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan Denetimli Serbestlik Müdürlükleri tarafından belirlenen semt pazarlarında bilabedel vatandaşa dağıtıldı. Daha önce de Sıfır Atık Projesi kapsamında geri dönüşüm kutuları Bakanlığın, Adliyelerin ve diğer birimlerin içine yerleştirilmişti.

ÜRETİM YAYGINLAŞTIRILACAK 

İlk etapta, Açık Ceza İnfaz Kurumlarında, işyurdu faaliyetleri kapsamında çalışan hükümlüler tarafından Sıfır Atık Projesine katkı için geri dönüşümlü malzemelerden üretilen çantaların arkası gelecek. Tekstil atölyesi bulunan diğer işyurtlarında da üretim yaygınlaştırılacak.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←