DENİZLİ BAŞSAVCISI ALPER DUALARLA UĞURLANDI A+ A-
11.05.2017

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, elim kazada yaşamını yitiren Denizli Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli için Denizli Adliyesinde düzenlenen törene katıldı.

Törende konuşan Bakan Bozdağ şunları söyledi:

"Bugün Adalet camiamıza, milletimize, devletimize büyük hizmetleri olan Başsavcımız Mustafa Alper’i ve onun bu hizmetlerinde en yakın dostu ve yardımcısı olan şoför Muzaffer Akşehirli’yi Hakk'a uğurluyoruz. Rabb'im mekanlarını cennet eylesin. Biz biliyoruz ki şehitler ölmez. Kuran’da Rabb'im 'Onlar için ölü demeyin, onlar diridir siz bilmezsiniz' der. Allah katında Rabb'im onlara kendi takdir ettiği şekilde muamele etmektedir. Görev sırasında, görevine giderken vatanına, milletine hizmet için yola çıktığı esnada geçirdiği kazayla şehit olmuştur. Allah indinde şehittir ve şehitlerin makamı ari makamdır. Peygamberlerin dahi gıptayla olmak istediği bir makamdır. O nedenle şehidimizi ve şehitlerimizi tekrar bir kez daha buradan rahmet, minnet, şükran ve dua ile yad ediyoruz. Türkiye’miz çok zor şartlar altında zamanlar geçirdi. Öncelikle 15 Temmuz 2016’da yaşadığımız hain ve kanlı darbe teşebbüsü sırasında milletine, devletine, hukukuna, adaletine bağlı adli yargıdaki kahramanlar bu darbe teşebbüsünün başarısızlığında büyük bir rol oynamışlardır. Ben buradan yargıda görev yapan bütün savcılarımıza ve hakimlerimize hukukumuza, milletimize, devletimize, vatanımıza, demokrasimize, cumhuriyetimize, bayrağımıza ve milletimizin iradesine canı pahasına sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. 

BÜYÜK BİR HİZMETİN ALTINA İMZA ATMIŞTIR

Belki Türkiye’de çok az kişi bilir ama Mustafa Alper Başsavcım bu hain darbe teşebbüsünün yenilmesinde, başarısızlığa uğramasında görünmez kahramanlardan bir tanesidir. Yaptıklarıyla, aldığı riskle, ortaya koyduğu cesaretle, ortaya koyduğu adamlıkla milletine ve devletine gerçekten ifade edemeyeceğim derecede büyük bir hizmetin altına imza atmıştır. Ben Hakime Hanım'a, değerli evlatlarına, aynı şekilde Muzaffer Bey’e, eşine ve değerli evlatlarına başsağlığı diliyorum. Çünkü bütün bu işleri yaparken yan yana olan iki dost bunlar. Onların bizlere bıraktığı bu büyük miras emin olun kıyamete kadar bu soydan geleceklerin en büyük hazinesi olacaktır. Ben tekrar bu kahraman şehitlerimizi rahmetle, minnetle, şükranla ve dua ile yad ediyorum. Yargı camiamızın da başı bir kez daha sağ olsun diyorum. Tekrar bütün yargı camiamıza da milletimize de başsağlığı ve sabır diliyorum. Türk yargısı şehidi çok olan bir yerdir. Adalete, hukuka, millete ve devlete hizmet yolunda çok şehit verdik. Bütün şehitlerimizi de bu vesileyle bir kez daha rahmet, minnet, şükran ve dua ile yad  ediyor muhterem şehitlerimizin huzurunda bir kez daha saygı ile eğiliyor ve onları ben de Rabb'ime ve onun rahmetine emanet ediyor, Peygamberimize komşu olmasını Rabb'imden niyaz ediyorum. Ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun."

Törene Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, Bakanlık Müsteşarı Kenan İpek, HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Müsteşar Yardımcısı Selahattin Menteş, HSYK 1. Daire Başkanı Halil Koç, HSYK üyesi Muharrem Özkaya ve Bakanlık Yüksek Müşaviri Bilal Çetin'de katıldı.

    

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←