BAKAN GÜL: “YARGI MENSUBUNUN ÖNÜNDEKİ DAVAYLA DEĞİL DE AVUKATIN KILIK KIYAFETİYLE MEŞGUL OLMASI HİÇBİR ŞARTLA KABUL EDİLEMEZ” A+ A-
29.05.2019

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İstanbul Anadolu Adliyesinde bir avukatın kıyafet tercihi nedeniyle yaşadığı olayla ilgili açıklama yaparak, “Talihsiz ve hukuksuz olayla ilgili olarak HSK soruşturma başlattı. En kısa sürede yasal gereğinin yapılması için sürecin takipçisi olacağım.” dedi.

Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan Bakan Gül, “Bugün İstanbul Anadolu Adliyesinde avukat meslektaşımızın kıyafet tercihi nedeniyle maruz kaldığı çok tatsız, talihsiz ve hukuksuz olayla ilgili olarak HSK soruşturma başlattı. En kısa sürede yasal gereğinin yapılması için sürecin takipçisiyim.” ifadelerini kullandı.

HİÇBİR ŞARTLA KABUL EDİLEMEZ

Bakan Gül mesajında ayrıca şu ifadeleri kullandı: 

"Mesleğinde 30 yıldan fazla bir süreyi geride bırakmış, artık geriden gelenlere iyi örnek olması gereken bir yargı mensubunun önündeki davayla değil de avukatın kılık kıyafetiyle meşgul olması hiçbir şartla kabul edilemez. Hukuk sistemimiz, adalet dağıtırken de adalet ararken de hiç kimsenin kılık-kıyafet veya yaşam tarzı nedeniyle ayrımcılığa ve keyfi işleme maruz kalmasına izin veremez, göz yumamaz.”

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←