BAKAN GÜL ŞEHİT CUMHURİYET SAVCISI MURAT UZUN`UN KABRİNİ ZİYARET ETTİ A+ A-
19.09.2019

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 2012 yılında bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun'un Samsun’da yaşayan ailesini ziyaret etti. 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Samsun temasları kapsamında Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 2012 yılında bölücü terör örgütünün hain saldırısı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun adına Adalet Bakanlığı tarafından Uzun'un mezun olduğu Gazi Ortaokulunda yaptırılan bilişim sınıfının açılışını gerçekleştirdi. Bakan Gül, sınıfın kurdelesini, şehit Uzun'un annesi Ayşe, babası Hamit ve eşi Cihan, kardeşleri Ercan ve Ramazan Uzun ile kesti. Gül, açılışta yaptığı konuşmada, şehit Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun'u rahmetle anarak, "Mezun olduğu okulda böyle güzel bir etkinliğe emeği geçenleri tebrik ediyorum. Tekrar şehidimizi rahmetle anıyorum. Hayırlı olsun." dedi.

Abdulhamit Gül, daha sonra şehit savcı Murat Uzun'un kabrine ziyaret gerçekleştirdi. Şehidin kabri başında dua eden Bakan Gül, daha sonra şehidin kabrine gül bıraktı.

Bakan Gül, kabir ziyaretinden sonra şehidin evine giderek ailesine ziyarette bulundu. Ziyarette taziye dileklerini iletti.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←