ADALET BAKANLIĞI SÖZCÜLÜĞÜ MÜESSESESİ KURULDU A+ A-
09.12.2019

Adalet Bakanlığı kamuoyunun doğru ve sağlıklı şekilde bilgilendirilmesi amacıyla Bakanlık Sözcülüğü müessesesi kurdu. Adalet Bakanlığı Sözcülüğüne Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin getirildi.

Adalet Bakanlığı bünyesinde, Bakanlığın yürüttüğü faaliyetlerle ilgili kamuoyunun doğru, sağlıklı ve gecikmeksizin bilgilendirilmesi amacıyla Bakanlık Sözcülüğü müessesesi kuruldu. Adalet Bakanlığı, Bakanlık Sözcülüğü müessesi ile anlık bilgi akışını sağlamayı, medyanın ve kamuoyunun doğru bilgiye erişimini etkin bir şekilde gerçekleştirilmesini hedefliyor. Adalet Bakanlığı Sözcülüğüne Strateji Geliştirme Başkanı Ertuğrul Çekin getirildi. Çekin, Bakanlığın çalışmaları hakkında, düzenli olarak yazılı ve sözlü açıklamalar yapacak.

2017 yılından bu yana Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı görevini de yürüten Ertuğrul Çekin Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İdari Yargı Hakimi olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Ankara İdare Mahkemesi, Danıştay, Adalet Bakanlığı, Hâkimler ve Savcılar Kurunda görev yaptı.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←