ADALET BAKANI GÜL, HSK VE BAKANLIK PERSONELİ İLE İFTAR YAPTI A+ A-
20.05.2019

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) ve Adalet Bakanlığı çalışanlarıyla iftar programında bir araya geldi.

Ankara Hakimevi’nde Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında konuşan Adalet Bakanı Gül, gayretli çalışmalarından dolayı tüm personele teşekkür etti. İşlerin aksamaması, adaletin zamanında tecelli etmesi için tüm personelin özveriyle çalıştığını vurgulayan Bakan Gül, "Bugün rahmet, mağfiret ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif’in tam ortasındayız. Bayramınız da şimdiden mübarek olsun diyorum, bu mübarek ayın İslam âlemine, milletimize, size, ailenize ve tüm sevdiklerinize hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.

YAPTIĞINIZ İŞ DÜNYADAKİ HERŞEYDEN DAHA KIYMETLİDİR

Merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin koşullarının iyileştirilmesi için gerekli adımların atılması hususunda özel çalışmalar yapıldığını vurgulayan Bakan Gül, "Çalışma koşullarının daha iyi seviyelere taşınması için elimizden geleni yapıyoruz. Gerek bakanlık personelimiz, gerekse taşra birimlerimizdeki personelimizin özlük hakları konusunda iyileştirmeler yapılması için gerekli adımları attık. Yerin ve göğün adaletle kaim olduğuna inanan bir milletiz ve insanların adalet beklentilerini tecelli etmek üzere gayret eden bir teşkilatın mensuplarıyız. Tüm birimlerimizde özenli ve fedakarca çalışıldığını biliyoruz. Adalet teşkilatının mübaşirinden zabıt katibine, şube müdürüne, genel müdürüne kadar hepimiz bu millete olan borcumuzu milletimiz için özveriyle çalışarak ödemeye gayret ediyoruz. Hepinize fedakarca, özveriyle çalıştığınız için çok teşekkür ediyorum. Bir masumun daha gözyaşının silinmesine vesile oluyorsanız yaptığınız iş dünyadaki her şeyden daha kıymetlidir. Sizler de inşallah bu duyguyla çalışıyorsunuz” diye konuştu.  

KOŞULLARININ DAHA DA İYİLEŞTİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bakanlık ve HSK merkez teşkilatı personelinin özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda da çalışmalar oluğunu belirten Bakan Gül konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çok güzel gelişmeler kaydettik. Özellikle çalışanlarımızın çalışma ortamlarımız daha iyi olması için önemli adımlar attık. Yine eksik ne varsa bu hususla ilgili mutlaka bizlere ulaşın, bizlerin de bilgisi olsun, zaten genel müdürlerimiz ve tüm teşkilatlarımız bunun için çalışıyor. Hem Bakanlık merkez teşkilatı, hem de HSK teşkilatımızda adalet tazminatları hususunda çalışmalar başlattık. Bunun için kanun değişmesi gerekiyor. Ama biz konunun takipçisi olacağız, elimizden geleni yapacağız.  Adliyelerde çalışan arkadaşlarımız gibi merkez teşkilatlarda çalışan arkadaşlarımızın da bu tazminattan yararlanması için tüm çabayı göstereceğiz. Ayrıca sözleşmeli arkadaşlarımız ile kadrolu arkadaşlarımız aynı işi yapıyorlar. Bu hususta da her kademede bizler de elimizden gelen tüm çabayı inşallah göstereceğiz. Bu hak ettiğiniz daha güzel çalışma ortamı için sürdüreceğiz.”

Programa Bakan Yardımcıları Selahaddin Menteş ve Cengiz Öner, HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz ile HSK üyeleri,  Genel Müdürler, hakim ve savcılar ile çok sayıda bakanlık personeli katıldı.

          

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←