13 BİN HÜKÜMLÜ BİN 480 OKULU YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLADI A+ A-
09.09.2019

Okullar bugün itibarıyla yeni eğitim-öğretim dönemine başladı. Milyonlarca öğrenci ve öğretmenler yeni dönem heyecanı yaşarken, Adalet Bakanlığı da yeni eğitim-öğretim öncesi okullarda hummalı çalışma yaptı. Türkiye genelinde yaz tatili boyunca 13 binden fazla denetimli serbestlik hükümlüsü bin 480 okulda boya, tadilat ve temizlik işlerini yaparak okulları öğrenciler için hazır hale getirdi.  

Ders zili çaldı. 18 milyonun üzerinde öğrenci ve bir milyonu aşkın öğretmen 2019-2020 eğitim-öğretim yılına heyecanla başladı. Adalet Bakanlığı da yaz tatili boyunca okulların yeni döneme hazırlanması için hummalı çalışma yaptı. Yapılan protokol kapsamında denetimli serbestlik hükümlüleri okulları yeni eğitim öğretim yılı için hazırladı. Çocukların okullarda bulunmadığı yaz döneminde 13 bin 301 yükümlü 1.480 okulda boya, tadilat ve temizlik işleri tamamlayarak binlerce sınıfı yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirdi.  

Okullarda hijyenik temizlik de yapıldı.

Denetimli serbestlik yükümlüleri yalnızca, boya, tamirat ve tadilat işlemlerini değil; gelen talepler doğrultusunda bazı okullarda detaylı olarak hijyenik temizlikte yaptı. Çocukların kullandığı lavabolar, kalorifer petekleri, sıralar okulların durumuna göre deterjanlarla temizlendi. 

Bilindiği gibi 2018-2019 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatilinde de bin 909 okulda boya, temizlik ve tadilat işleri yapılmıştı.

Sosyal Hesabında Paylaş
T.C. Adalet Bakanlığı Basın Müşavirliği Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←